O NAS

Dowiedz się o Nas więcej!

KIM JESTEŚMY?

FinCo Capital S.A. jest niezależną firmą bankowości inwestycyjnej, świadczącą usługi doradztwa transakcyjnego i corporate finance w zakresie transakcji pozyskiwania finansowania, M&A i funduszy europejskich. Doradzamy w transakcjach fuzji i przejęć przedsiębiorstw oraz w zakresie pozyskiwania finansowania oferujemy usługi doradztwa na drodze do pozyskania środków z następujących źródeł: publicznego rynku kapitałowego (IPO, SPO), niepublicznego rynku kapitałowego (private placement), rynku instrumentów dłużnych (obligacji). W zakresie pozyskiwania funduszy UE oferujemy nie tylko usługi doradztwa na etapie ubiegania się o dofinansowanie, ale również usługi zarządzania projektami współfinansowanymi ze środków europejskich. FinCo Capital korzysta z dorobku i know-how budowanego od 2000 roku. Bogate doświadczenie partnerów i pracowników FinCo, poparte ponad 100 zawartymi transakcjami fuzji i przejęć o wartości od 5 mln zł do 2 mld zł, w różnych obszarach bankowości inwestycyjnej, pozwala na świadczenie kompleksowych usług doradczych.

GENEZA

FinCo Capital S.A. zostało założone w czerwcu 2008 roku w Warszawie przez FinCo Group S.A. jako FinCo TFI S.A. Zmiana nazwy na FinCo Capital S.A. nastąpiła w 2009 roku wraz ze zmianą profilu działalności spółki na doradztwo w zakresie bankowości inwestycyjnej, corporate finance i doradztwa strategicznego i była związana z wydzieleniem ze struktury grupy przez jej Partnera Zarządzającego a wcześniej założyciela FinCo Group.Jednocześnie FinCo Capital przejęło członkostwo w International Corporate Finance Group, stając się jedynym polskim członkiem ICFG.FinCo Capital posiada wszystkie prawa do korzystania z dorobku i know-how zbudowanego od 2000 roku przez FinCo Group.

HISTORIA:

2000

FinCo Group S.A.

Rozpoczęcie działalności grupy

2008

FinCo TFI S.A.

Utworzenie spółki w grupie, jako wyodrębnienie części działalności

2009

FinCo Capital S.A.

Zmiana nazwy spółki z FinCo TFI i rozpoczęcie działalności z wykorzystaniem know-how całej grupy.

DO DZISIAJ

DOŚWIADCZENIE:

Posiadamy 11 letnie doświadczenie w świadczeniu usług bankowości inwestycyjnej. Bogate doświadczenie partnerów i pracowników FinCo Capital S.A., poparte jest ponad 100 zawartymi transakcjami w różnych obszarach bankowości inwestycyjnej. Spółka w tym okresie doradzała w szeregu transakcji fuzji i przejęć o wartości od 5 mln PLN do 500 mln Euro, m.in.: w sektorze farmaceutycznym, IT i nowych technologii, petrochemicznym, spożywczym, energetycznym, usług finansowych, hotelarskim i motoryzacyjnym.

NASZE SUKCESY

100+

ZADOWOLONYCH KLIENTÓW

150+

ZREALIZOWANYCH PROJEKTÓW

2 MLD+

POZYSKANEGO FINANSOWANIA

38

ODDZIAŁÓW NA CAŁYM ŚWIECIE

NAWIĄŻ WSPÓŁPRACĘ

Skontaktuj się z nami by rozpocząć współpracę

FinCo Capital S.A.
Budynek LUMEN 9 piętro, ul. Złota 59, 00-120 Warszawa
SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE, XII WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO,
NIP: 525-24-28-993, REGON: 141461192

© 2019 All rights reserved FINCO CAPITAL S.A.

TOP